Претражујте по VIN, марки, моделу, типу мотоцикла, називу јединице или према броју артикла било ког уља:
Уље за Honda - NC - NC750XD (DCT)
Honda NC NC750XD (DCT), година производње од 2020 - Моторно уље, уље за аутоматски мењач, уље за мењач, антифриз, кочиона течност, течност за серво управљач и друге течности.
Чворови и агрегати
Мотор/преносникт
Потпуно синтетичко моторно уље за 4-тактне моторе мотоцикала, специјално развијено за тркачке режиме експлоатације коришћењем технологија USVO® и CleanSynto®
SAE: 10W-40
API: SN
Аналози OEM:
BRP 779463, Suzuki 9900021EA0017, Suzuki 9900021EA0027, Suzuki 9900021EA0207, Yamalube YMD65011BFN0, Yamalube YMD650110101, Yamalube YMD650110102, Yamalube YMD650110103, Yamalube YMD650110104, Yamalube YMD650110105, Yamalube YMD650110404, Yamalube YMD650110405, Yamalube YMD650110406, Yamalube YMD650110500, Yamalube YMD650110501, Yamalube YMD650112081, Yamalube YMD650112082, Yamalube YMD650112083, Yamalube YMD650116000, Yamalube YMD650116001, Yamalube YMD650116002, Yamalube YMD650116003, Yamalube YMD650510100, Yamalube YMD650510101, Yamalube YMD650510102, Yamalube YMD650510400, Yamalube YMD650510401, Yamalube YMD650510402, Yamalube YMD650516000, Yamalube YMD650516000
- Доступно паковање
- Параметри производа
Обим:
20 l, ecobox
Артикал:
1171106-B20
Обим:
60 l
Артикал:
1171106-060
Обим:
208 l
Артикал:
1171106-208
Потпуно синтетичко моторно уље за 4-тактне моторе мотоцикала, специјално развијено за тркачке режиме експлоатације коришћењем технологија USVO® и CleanSynto®
RAVENOL Racing 4-T Motobike SAE 10W-40 - ово је потпуно синтетичко моторно уље за 4-тактне моторе мотоцикала, специјално развијено за тркачке режиме експлоатације коришћењем технологија USVO® и CleanSynto®. Производ је развијен на бази 100% ПАО базног уља и естара и, стога, у складу са законодавством Немачке, припада „потпуно синтетичком“ типу производа. Захваљујући специјалној рецептури, заснованој на новој тркачкој технологији RAVENOL, постиже се идеална комбинација рада мотора, мењача и квачила. Врхунска својства потпуно синтетичких базних уља на бази ПАО и естара обезбеђују максималне перформансе и поуздану заштиту од хабања.
RAVENOL Racing 4-T Motobike SAE 10W-40 - ово је мотоциклистичко уље које се може користити како у тркама, тако и у уобичајеним условима експлоатације (градски режим). Врхунске карактеристике при "хладном" покретању обезбеђују оптималну поузданост подмазивања. Захваљујући значајној уштеди горива RAVENOL Racing 4-T Motobike SAE 10W-40 доприноси заштити животне средине смањењем штетних емисија у животну средину.
RAVENOL Racing 4-T Motobike SAE 10W-40 - идеално потпуно синтетичко мотоциклистичко уље за изузетно снажне 4-тактне моторе. Рецептура гарантује максималну заштиту свих компоненти мотора. RAVENOL Racing 4-T Motobike SAE 10W-40 олакшава промену брзина, тако да се брзине укључују и мењају прецизно, тихо и глатко. Ефикасност производа се огледа у веома ниском трењу критичних чворова подмазивања мотора уз очување максималне снаге. RAVENOL Racing 4-T Motobike SAE 10W-40 може се користити како на градским путевима, тако и на тркачкој стази.
Испуњава захтеве: APRILIA, BMW, DUCATI, HONDA, KAWASAKI, MOTO-GUZZI, SUZUKI, TRIUMPH, YAMAHA
Примена Racing 4-T Motobike SAE 10W-40 обезбеђује:
- Заштиту од хабања
- Високу температурну стабилност, висок индекс вискозности
- Одсуство наслага у коморама сагоревања у зони клипних прстенова и вентила
- Беспрекорну чистоћу мотора
| Параметар | Мерна јединица | Вредност | Тестирање | |
|---|---|---|---|---|
| Ход мотора | 4T |
4T
|
||
| Препоруке | Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha |
Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Вискозност | 10W-40 |
10W-40
|
||
| Тип | Потпуно синтетичко |
Потпуно синтетичко
|
||
| API | SN |
SN
|
||
| JASO | MA2 |
MA2
|
||
| Погодан за | Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha |
Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha
|
||
| Густина на 20°Ц | g/cm³ | 851 | ASTM D1123 |
851
g/cm³
ASTM D1123
|
| Боја | Жутозелени | визуелни |
Жутозелени
визуелни
|
|
| Вискозност на 100°C | mm²/s | 15.2 | DIN 51659-2 |
15.2
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Вискозност на 40°C | mm²/s | 97.6 | DIN 51659-2 |
97.6
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Индекс вискозности VI | 165 | DIN ISO 2909 |
165
DIN ISO 2909
|
|
| Ниска температура вискозитета (CCS) на -25ºЦ | mPa*s | 6210 | ASTM D5293 |
6210
mPa*s
ASTM D5293
|
| Нискотемпературна пумпна вискозност (MRV) на -30°Ц | mPa*s | 11.700 | ASTM D4684 |
11.700
mPa*s
ASTM D4684
|
| Тачка стињавања | °C | -60 | DIN ISO 3016 |
-60
°C
DIN ISO 3016
|
| Волатилност NOACK | % | 4.6 | ASTM D5800 |
4.6
%
ASTM D5800
|
| Температура паљења | °C | 242 | DIN 51757 |
242
°C
DIN 51757
|
| Основни број | mgKOH/g | 7.6 | ASTM D2896 |
7.6
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Садржај сулфатног пепела | %wt. | 0.85 | DIN 51575 |
0.85
%wt.
DIN 51575
|
RAVENOL Motobike 4-T Ester SAE 10W-40 - синтетичко модерно моторно уље, специјално развијено за четворотактне моторе мотоцикала. Обезбеђује уштеду горива.
- Доступно паковање
- Параметри производа
Обим:
20 l
Артикал:
1172112-020
Обим:
20 l, ecobox
Артикал:
1172112-B20
Обим:
60 l
Артикал:
1172112-060
Обим:
208 l
Артикал:
1172112-208
Обим:
208 l, štampano bure
Артикал:
1172112-D28
Обим:
1 000 l
Артикал:
1172112-700
RAVENOL Motobike 4-T Ester SAE 10W-40 - синтетичко модерно моторно уље, специјално развијено за четворотактне моторе мотоцикала. Обезбеђује уштеду горива.
Поуздано штити мотоциклистички мотор при екстремно тешким условима експлоатације, укључујући дуготрајан рад мотора на високим обртајима. Специјално је развијено за четворотактне моторе спортских мотоцикала, како са сувим квачилом, тако и са квачилом у уљу.
Представља нову високотехнолошку разработку, која је стварана специјално за мотоспорт.
Примена:
Примењује се за све типове четворотактних мотора мотоцикала, где је прописана примена уља класе JASO MA2 T903:2016 и вискозности SAE 10W-40.
Примена Motobike 4-T Ester SAE 10W-40 обезбеђује:
- Тренутно подмазивање свих критичних склопова и делова мотора
- Ниско стварање пене захваљујући ниској потрошњи уља
- Заштиту од стварања талога, наслага и корозије, чак и у неповољним условима
- Беспрекорно функционисање хидроподизача при различитим температурама
- Одсуство наслага у коморама сагоревања у зони клипних прстенова и вентила
- Непромењљиву вискозност током целог интервала замене уља, са високим индексом вискозности
- Неутрално понашање према заптивним материјалима
| Параметар | Мерна јединица | Вредност | Тестирање | |
|---|---|---|---|---|
| Ход мотора | 4T |
4T
|
||
| Препоруке | Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha |
Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Вискозност | 10W-40 |
10W-40
|
||
| Тип | Синтетичко |
Синтетичко
|
||
| API | SN |
SN
|
||
| JASO | MA2 |
MA2
|
||
| JASO T904 DFI | 1.98 | JASO T904 |
1.98
JASO T904
|
|
| JASO T904 SFI | 1.69 | JASO T904 |
1.69
JASO T904
|
|
| JASO T904 STI | 1.94 | JASO T904 |
1.94
JASO T904
|
|
| Погодан за | Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha |
Aprilia, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, Moto Guzzi, Suzuki, Triumph, Yamaha
|
||
| Густина на 20°Ц | g/cm³ | 850 | EN ISO 12185 |
850
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Боја | Браон | визуелни |
Браон
визуелни
|
|
| Вискозност на 100°C | mm²/s | 14.16 | DIN 51659-2 |
14.16
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Вискозност на 40°C | mm²/s | 94.73 | DIN 51659-2 |
94.73
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Индекс вискозности VI | 154 | DIN ISO 2909 |
154
DIN ISO 2909
|
|
| Високотемпературни вискозитет (HTHS) на 150°C | mPa*s | 4.22 | ASTM D5481 |
4.22
mPa*s
ASTM D5481
|
| Ниска температура вискозитета (CCS) на -25ºЦ | mPa*s | 5900 | ASTM D5293 |
5900
mPa*s
ASTM D5293
|
| Нискотемпературна пумпна вискозност (MRV) на -30°Ц | mPa*s | 21.300 | ASTM D4684 |
21.300
mPa*s
ASTM D4684
|
| Тачка стињавања | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| Волатилност NOACK | % | 3.6 | ASTM D5800 |
3.6
%
ASTM D5800
|
| Температура паљења | °C | 254 | DIN EN ISO 2592 |
254
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Основни број | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Садржај сулфатног пепела | %wt. | 0.85 | DIN 51575 |
0.85
%wt.
DIN 51575
|
Средство за прање мотора RAVENOL Professional Engine Cleaner – средство за прање система за уље бензинских и дизел мотора, атмосферских и турбопуњених, са каталитичким конвертором и без њега, који користе било коју врсту горива.
- Доступно паковање
- Параметри производа
Средство за прање мотора RAVENOL Professional Engine Cleaner – средство за прање система за уље бензинских и дизел мотора, атмосферских и турбопуњених, са каталитичким конвертором и без њега, који користе било коју врсту горива.
Ефикасно чисти нечистоће и наслаге које настају у мотору, омогућава да се раздробе до стања микрочестица, преведу у суспензију и евакуишу заједно са старим уљем.
Обезбеђује одлично подмазивање површина током чишћења.
RAVENOL Professional Engine Cleaner се додаје пре сваке замене уља у загрејано моторно уље.
Примена:
- За уклањање наслага, лакова и других производа сагоревања из мотора са унутрашњим сагоревањем
- При загађењу мотора или уља
RAVENOL Professional Engine Cleaner је погодан за сва моторна уља, минерална и синтетичка.
Примена средства за прање мотора RAVENOL Professional Engine Cleaner обезбеђује:
- Продужење радног века и очување чистоће свежег уља
- Чишћење загађених мотора
- Повећање компресије у свим цилиндрима
Употреба:
Пре замене уља додати средство у загрејано моторно уље. Пустити мотор да ради у празном ходу 10-15 минута. Заменити моторно уље и филтер. Садржај једне бочице довољан је за запремину уља од 5 литара. Примењује се за мотоцикле, осим мотоцикала са квачилом које ради у уљној купци.
Примена Professional Engine Cleaner обезбеђује:
- Продужење радног века и очување чистоће свежег уља
- Чишћење загађених мотора
- Повећање компресије у свим цилиндрима
Правила прања при преласку на RAVENOL
| Параметар | Мерна јединица | Вредност | Тестирање | |
|---|---|---|---|---|
| Боја | Светлосмеђа | визуелни |
Светлосмеђа
визуелни
|
|
| Тачка паљења (PM) | °C | 62 | DIN ISO 3679 |
62
°C
DIN ISO 3679
|
| Густина на 20°Ц | 805 | EN ISO 12185 |
805
EN ISO 12185
|
|
| Вискозност на 40°C | mm²/s | 7 | DIN EN ISO 3104 |
7
mm²/s
DIN EN ISO 3104
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
Хидраулички кочиони систем
RAVENOL DOT 4 – висококвалитетна кочиона течност, произведена у Немачкој на бази мешавине естера борне киселине велике молекуларне тежине са додатком високо ефикасних антиоксидативних адитива, инхибитора корозије и адитива који спречавају бубрење заптивки и еластомера.
- Доступно паковање
- Параметри производа
DOT 4
RAVENOL DOT 4 – висококвалитетна кочиона течност, произведена у Немачкој на бази мешавине естера борне киселине велике молекуларне тежине са додатком високо ефикасних антиоксидативних адитива, инхибитора корозије и адитива који спречавају бубрење заптивки и еластомера.
Кочиона течност RAVENOL DOT 4 дизајниран за примену у кочничким системима возила којима је потребна кочиона течност високог квалитета FMVSS (Federal Motor Vehicle Safety Standard) №116 DOT3 und DOT4. Није дозвољено мешање кочионе течности RAVENOL DOT 4 са течностима за кочионе системе на бази минерала, као што је Citroen LHM+.
У складу са спецификацијама: SAE J1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT4
Примена DOT 4 обезбеђује:
- поуздано функционисање система опремљених ABS
- хемијску стабилност
- боље подмазивање
- неутрално понашање у вези са компонентама
- флуидност на ниским температурама
- компатибилност са свим кочионим течностима исте спецификације
| Параметар | Мерна јединица | Вредност | Тестирање | |
|---|---|---|---|---|
| FMVSS 116 спецификације (DOT) | DOT-4 |
DOT-4
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Тип | Синтетичко |
Синтетичко
|
||
| Испуњава спецификације | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
||
| Густина на 20°Ц | g/cm³ | 1052 | EN ISO 12185 |
1052
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Боја | Светло-жута | визуелни |
Светло-жута
визуелни
|
|
| Вискозност на 100°Ц | mPa*s | 2.41 | ASTM D445 |
2.41
mPa*s
ASTM D445
|
| Вискозност на -40°Ц | cSt | 1340 | ASTM D445 |
1340
cSt
ASTM D445
|
| Тачка кључања | °C | 271 | FMVSS 116 |
271
°C
FMVSS 116
|
| Тачка кључања „влажне течности” | °C | 169 | FMVSS 116 |
169
°C
FMVSS 116
|
| Стабилност високе температуре | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Хемијска стабилност | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Испаравање | %w/w | 61 | FMVSS 116 |
61
%w/w
FMVSS 116
|
| Флуидност на -40°C | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| Флуидност на -50°C | i.O., 8s | FMVSS 116 |
i.O., 8s
FMVSS 116
|
|
| Хигроскопност на -40°Ц | провидан, 3s | FMVSS 116 |
провидан, 3s
FMVSS 116
|
|
| Хигроскопност на +60°Ц | Транспарентан | FMVSS 116 |
Транспарентан
FMVSS 116
|
|
| Може се мешати на -40°C | Транспарентан | FMVSS 116 |
Транспарентан
FMVSS 116
|
|
| Може се мешати на +60°C | Транспарентан | FMVSS 116 |
Транспарентан
FMVSS 116
|
|
| Садржај воде | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Поцинковано гвожђе | Δ mg/cm² | 0.04 | FMVSS 116 |
0.04
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Отпорност на корозију Челик | mg/cm² | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Отпорност на оксидацију Алуминијум | mg/cm² | 0.02 | FMVSS 116 |
0.02
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Отпорност на корозију Ливено гвожђе | Δ mg/cm² | -0,03 | FMVSS 116 |
-0,03
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Отпорност на корозију Месинг | mg/cm² | -0.08 | FMVSS 116 |
-0.08
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Отпорност на корозију Бакар | mg/cm² | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Отпорност на корозију Цинк | mg/cm² | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Ослобађање седимента | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH вредност | 8.2 | FMVSS 116 |
8.2
FMVSS 116
|
|
| Промена пречника гуме | 0.16 | FMVSS 116 |
0.16
FMVSS 116
|
|
| Промена тврдоће | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Изглед | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| Отпорност на SBR гуму на 70°Ц | Промена | 0.56 | FMVSS 116 |
0.56
Промена
FMVSS 116
|
| Отпорност на SBR гуму на 120°Ц | Промена | 0.73 | FMVSS 116 |
0.73
Промена
FMVSS 116
|
| Отпорност на EPDM гуму на 70°Ц (захтев према SAE Ј1703) | тврдоћа | -2 | FMVSS 116 |
-2
тврдоћа
FMVSS 116
|
| Отпорност на EPDM гуму на 120°Ц | тврдоћа | -2 | FMVSS 116 |
-2
тврдоћа
FMVSS 116
|
| Отпорност на гуму природно на 70°Ц (захтев према ISO 4925) | Варијација | 0.38 | FMVSS 116 |
0.38
Варијација
FMVSS 116
|
| Толеранције | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|